bütünadam

SİNOPSİS

(İlk Bölüm)

Hastanede biri kız diğeri erkek ikiz çocuk doğar. Onlar doğarken ağladıkları sırada yıldırım şehre düşer. Zincirleme kaza olur. Kanlı yağmur yağar.

Hastane duvarları kanla boyanır. Çocukların sesleri kesilince her şey normale döner. Kırmızı yağmur durulur. Çocukların elleri yumuludur. Hemşire yumruklarını açmaya çalışır. Yumruk açılınca kan pıhtısı yüzüne sıçrar.

Annesi çocukları yanına alır. Babaları da gelir. Hemşire çocukların bütün olduğunu ve mutlaka çocukların sağ ellerinin başparmaklarının kırılması gerektiğini yoksa ileride başlarına bir bela geleceğini söyler. Anne kabul etmez. Baba sinirle hemşireyi odadan atar. Baba erkek çocuğu alıp sevdiği sırada bebek kayar ve elinden yere düşer. Düşerken bebeğin sadece sağ elinin başparmağı kırılır ama çocuk ağlamadığı için bunu fark etmezler. Çocuk düştüğü sırada sadece gözlerini açar ve gülümser.

Hastaneden dönüşü araba kaza yapar. Şoför koltuğunda Baba ve ön koltukta oturan babaanne ölür. Çocuklar ve anne sağ kalır.

Çocuklar 10 yaşlarındayken görünürler. Anneleri mutfakta onlara kahvaltı hazırlıyor. Erkek çocuk masada. Kız çocuk masaya gelir ve uykulu gözlerle bir rüya gördüğünü söyler. Kız çocuk rüyayı anlatırken erkek çocuk rüyanın devamını söyler. İkisi de aynı rüyayı görmüşler. Erkek çocuk babaya ve kız çocuk babaanneye benziyorlar. Anne ürker. Ama sonra normale döner.